Projektujemy i wykonujemy instalacje domów inteligentnych, rezydencji, apartamentów, hoteli i restauracji

Prostota użytkowania


Automatyka domowa pomagać mieszkać. Każde stosowane rozwiązanie ma być naturalne w użyciu i nie wymagające nauki.

Po chwili nie wyobrażasz sobie domu bez SMART automatyki

Intuicyjność

Rozumienie potrzeb codziennego życia

Niezawodność wymagana przez przemysł

Wieloletnie doświadczenie z rozwiązaniami przemysłowymi pozwala projektować niezawodne systemy

Projektujemy nasze rozwiązania smarthome tak aby wnętrze uczynić jeszcze piękniejszymi. Wszystkie czujniki i elementy wykonawcze przygotowane są z najwyższą starannością a dzięki minimalistycznemu wyglądowi pasują do każdego wnętrza. Bardzo dbamy o szczegóły aby nasi klienci mogli być dumni ze swoich wnętrz.

Projekty instalacji inteligentnych domów

Mówiąc o SMART Home czy automatyce domowej, kierujemy się zasadą że projektujemy i budujemy doświadczenia, nie systemy. Chcemy zapewnić wygodę użytkownikom i uprościć ich życie. I to właśnie wygoda użytkowania domu lub mieszkania jest celem, a nie sama instalacja. Koncentrujemy się na technologii która pracuje w tle pomagając w codziennych czynnościach. Mieszkańcy mają wygodnie mieszkać nie myśląc o aplikacjach, przyciskach, sterownikach czy pilotach. Naszym zadaniem jest sprawić aby SMART w automatyce domowej stało się prawdziwym doznaniem a nie kolejnym pilotem lub aplikacją.

Inteligentne domy

Elementy które możemy sterować/ kontrolować

– oświetlenie

– zacienianie

– ogrzewanie

– klimatyzacja

– pobór energii

– kontrola dostępu (drzwi, bramy)

– wideodomofony

– TV

– Audio

 

Inteligentne mieszkania

Mieszkanie z reguły jest mniejsze niż dom. Odpowiedni projekt automatyki pomoże wygodnie z niego korzystać.

Zaletą mieszkań jest niski koszt wdrożenia systemu automatyki ze względu na mniejszą ilość elementów wykonawczych.

Uzgodnienia funkcjonalności i budżetu

Inteligentny dom ma żyć i współpracować z domownikami. Dlatego każdy projekt poprzedza spotkanie z inwestorami i analiza planu domu/mieszkania. Takie spotkanie pozwoli naszemu projektantowi poznać Państwa oczekiwania i zwyczaje. Zaproponowane rozwiązania będą dedykowane pod Państwa preferencje i prawdziwie uczynią dom czy mieszkanie SMART elementem życia .

Najlepiej zacząć projektowanie instalacji smarthome na etapie projektowania budynku. Ścisła współpraca z architektem pozwoli nanieść już na projekt niezbędne instalacje i zapewnić ich bezkolizyjne prowadzenie. Projekt budynku z naniesioną instalacją automatyki znacznie ułatwia prowadzenie budowy na której wszyscy wykonawcy współpracują, aby wykonywane przez nich prace były częściami większego systemu.

Niezmiernie ważna jest współpraca z projektantem wnętrz. Odpowiednie umiejscowienie czujników i przełączników musi być wpasowane w wizję projektanta i inwestora. Nasi specjaliści pomagają nanieść je na projekt i wizualizacje  co oszczędza problemów na etapie wykonania.

Jednym z ważnych etapów jest określenie budżetu, który będzie przeznaczony na automatykę domową. Zawsze przyświeca nam myśl, aby podczas projektowania i budowania domu, inwestor nie zablokował sobie możliwości rozbudowy systemu w przyszłości. Dlatego też, wykonując projekt przygotowujemy się na wszystkie możliwości, a realizację dzielimy na etapy. Inwestor znając swój budżet decyduje się na wykonanie tych elementów które w danej chwili go interesują.

 

Wykonanie instalacji sterującej

Instalacje elektryczną i sterującą mogą wykonać nasi instalatorzy, lub wykonujemy je w porozumieniu z instalatorami pracującymi bezpośrednio na budowie.

Przygotowujemy niezbędne projekty i uzgadniamy integracje z wykonawcami i developerami.

 

Przykładowe obszary które wymagają uzgodnienia:

– podłączenie do sterowania piecem lub pompą ciepła

– podłączenie do sterownika klimatyzatorami

– rodzaje oświetlenia w poszczególnych punktach świetlnych

– elementy wykonawcze w roletach i żaluzjach zewnętrznych

– elementy wykonawcze w wewnętrznych roletach lub zasłonach

– napędy bramy wjazdowej, bramy garażowej

– kontrola dostępu

– czujniki zamknięcia w oknach

– rozmieszczenie głośników systemu audio

 

Po przygotowaniu instalacji elektrycznej do punktów oświetleniowych, gniazd zasilania, rolet i żaluzji oraz podłączeniu systemów ogrzewania i klimatyzacji przystępujemy do podłączenia sterowników oraz elementów sterujących. Prace te wykonywane są po zakończeniu prac przez ekipy budowlane i instalatorskie i niejako spinają całość systemów wykonawczych do centralnego systemu sterowania.

 

Gdy wszystkie elementy są podłączone przystępujemy do uruchomienia i zaprogramowania systemu zgodnie z ustaleniami poczynionymi na etapie planowania.

 

Uruchamiamy wszystkie włączniki, przeprowadzamy testy wszystkich scenariuszy działania i weryfikujemy zachowanie systemu w sytuacjach awaryjnych (np. brak zasilania 230V).

 

szafa sterująca smarthome premium

Szkolenie domowników

Wygoda domowników jest najważniejsza, dlatego każdemu poświęcamy czas by pokazać jak używać całości rozwiązań. Jak działają przełączniki, jak dom reaguje na nasze zachowania. Jest to przyjemny element wdrożenia w którym przeprowadzamy domowników przez wszystkie scenariusze użycia. Jest to bardzo szybki i satysfakcjonujący proces gdzie co chwilę padają stwierdzenia: ‘Ale to proste’, ‘I to tyle? To takie łatwe?’, ‘Rewelacje, super, że tak jest, teraz już nie wyobrażam sobie budowy bez tej automatyki’, ‘Nie mogę się doczekać, bo już myślę o rozbudowie systemu o kolejne elementy’

 

 

Pozostaje napić się kawy i cieszyć z dobrze wykonanego wdrożenia, a domownikom z dobrze przygotowanego miejsca do życia, SMART życia.

Restauracje

Z powodzeniem wdrażamy automatyczne systemy sterowania Loxone do restauracji i sal weselnych.

Integrujemy ze sobą systemu ogrzewania, klimatyzacji, rekuperacji.

Dzięki temu pomieszczenia są nagrzewane i klimatyzowane z natężeniem odpowiednim do ilości gości, oszczędzamy tym samym energię i zapewniamy maksymalny komfort.

Pozwalamy z jednego miejsca sterować oświetleniem dopasowując jego natężenie do wymogów w danej chwili.

niezbędnym elementem jest również nagłośnienie. Loxone integruje systemu audio w jeden system sterowania. Odpowiednio dopasowane głośniki wtapiają się w otoczenie , jednak ich luksusowe wykonanie nadaje smaku i estetyki a muzyka z nich płynąca zapewnia wspaniałe tło muzyczne.