Impuls prędkości z magistrali CAN - zaprojektowany do podłączenia taksometru lub drogometru w nowoczesnym pojeździe

Posiada Europejska hoologacje E20.
Stosując UDC-301 TAXI masz pewność poprawnego działania taksometru oraz całkowitego bezpieczeństwa pojazdu. Nie ma możliwości zakłócenia pracy komputera pojazdu lub układu ABS.
UDC-301 TAXI ASKEN

Po co stosować adapter can do sygnału prędkości?

Nowoczesne samochody wyposażone są w cyfrową magistralę komunikującą wszystkie elementy w samochodzie.
Nie jest więc możliwy montaż taksometru bezpośrednio do układów w pojeździe.  Konieczne zastosowanie jest adaptera który przetworzy dane z magistrali CAN samochodu na bezpośredni sygnał prędkości dla taksometru.

Jak działa interfejs CAN UDC 301 Taxi?

Układ czyta dane z szyny CAN, dekoduje je i na tej podstawie przygotowuje sygnał analogowy dla taksometru. Kluczową tutaj jest dokładność przetwarzania. Urząd Miar wymaga bardzo małej tolerancji aby móc zalegalizować Taksometr.  UDC 301 taxi w pełni spełnia te wymagania.

Czy układ UDC 301 taxi wymaga programowania?

Zaawansowane algorytmy detekcji zastosowane w układzie pozwalają na automatyczne wykrycie w jakim pojeździe instalowany jest adapter do wytwarzania sygnału prędkości.  Nie ma więc konieczności programowania układu.  Jest on gotowy do działania.

Czy podłączenie układu w pojeździe jest bezpieczne?

Układ UDC 301 taxi posiada homologację Europejskiej jednostki notyfikującej E20.
Gwarantuje to całkowite  bezpieczeństwo pojazdu potwierdzone w serii testów przeprowadzonych w czasie procesu homologacji.
Do każdego układu dołączamy kopie homologacji jako potwierdzenie bezpieczeństwa układu.

Cechy

  • Obsługa 99% pojazdów obecnie na rynku
  • Gwarancja stabilności działania
  • bezpieczeństwo pojazdu potwierdzone homologacja E20
  • przygotowanie do plombowania przez Urząd Miar plombami polskimi i europejskimi
  • niewielkie wymiary
  • ciągła rozbudowa bazy danych pojazdów uzupełnia nowe modele samochodów
  • znikomy pobór prądu oszczędza akumulator
  • bezawaryjne działanie
  • tysiące zadowolonych użytkowników

Jak kupić?

Podczas umawianie montażu taksometru zapytaj swojego instalatora taksometru o UDC 301 taxi.
Najprawdopodobniej ma on go u siebie w serwisie na półce gotowego do instalacji w Twoim pojeździe.
Podczas instalacji dostaniesz również certyfikat bezpieczeństwa pojazdu wydawany po instalacji UDC-301 taxi przez autoryzowanego serwisanta.

Mój serwisant mówi ze nie muszę instalować adaptera CAN w moim pojeździe bo on znajdzie sygnał analogowy.

Niektóre samochody z listy obsługiwanych pojazdów pozwalają na instalację taksometru z wykorzystaniem sygnału analogowego wyciągnięte z pompy ABS,  zegarów,  komputera silnika itp… Wiąże się to jednak z ingerencją w układ elektroniki pojazdu oraz stwarza ryzyko awarii lub nieprawidłowego działania układów bezpieczeństwa pojazdu. Jest to więc operacja niedozwolona.  Instalator lub użytkownik bierze na siebie ewentualne konsekwencje wynikające z nieprawidłowego montażu taksometru powodującego uszkodzenia w samochodzie. Zdarza się że niektóre samochody po takim montażu zgłaszają błędy działania komputera,  uszkadzają się sterowniki ABS lub w ogóle samochody po kilku kilometrach odmawiają jazdy.  Koszty mogą więc być bardzo duże w stosunku do oszczędności wynikających z montażu taksometru bez UDC 301 taxi.
Stosując UDC 301 taxi zapewniamy sobie spokój użytkowania samochodu oraz eliminujemy konieczność demontażu wielu elementów podczas montażu taksometru.
Szukanie = rozkręcanie = trzaski

Co jeśli układ nie działa w moim pojeździe?

Gwarantujemy działanie układu w pojeździe z magistrala CAN. Jednak mnogość rozwiązań i aktualizacji stosowana przez producentów wymaga od nas ciągłej rozbudowy bazy pojazdów. Obecnie obsługujemy 99% pojazdów na rynku. Jeżeli zdarzy się wyjątek i Twój samochód posiada nieobsługiwana przez nas wersje oprogramowania pokładowego bo jest całkowicie nowy z nowym oprogramowaniem producenta i jeszcze nie mieliśmy okazji go czytać,  nic się nie dzieje. Z instalatorem który wykonuje w Twoim samochodzie montaż taksometru i UDC 301 Taxi ustalimy jak najszybsze sczytanie danych z Twojego samochodu i przygotujemy odpowiedni układ. Czas oczekiwania redukuje my wiec do minimum zapewniając równocześnie bezpieczeństwo i stabilność działania każdego nowego pojazdu.
Sposób podłączenia UDC 301 Taxi ASKEN
UDC 301 Taxi E20