LEGALIZACJA TAKSOMETRU NA MIEJSCU PODCZAS MONTAŻU!!!

1. Wyposażenie na taxi

W Asken zapewniamy całkowite wyposażenie samochodu na taxi.

  • sprzedajemy taksometry i kasy fiskalne
  • montujemy sprzedawane urządzenia w samochodach
  • posiadamy własny punkt legalizacji taksometrów w którym codziennie pracuje urzędnik Głównego Urzędu Miar

Współpraca z nami to gwarancja bezpieczeństwa, ale także pełna dbałość to, aby montaż taksometru przebiegł sprawnie i profesjonalnie, wraz z legalizacją taksometru. Wszystkie czynności wykonujemy w umówionym terminie.

Jeśli kupujesz u nas nowy zestaw przeprowadzamy dokładne szkolenie z obsługi taksometru i kasy fiskalnej, abyś mógł w pełni korzystać z ich funkcji.

 

W chwili obecnej możliwy jest montaż następujących taksometrów fiskalnych:

– Novitus TX-E 

 – CB Electronics Cezar 2

Obydwa taksometry pozsiadają możliwość programowania więcej niż jednego układu taryf.

Z taksometrami współpracuje kasa fiskalna Vega taxi – online

 

W trakcie montażu taksometru w naszej firmie wykonywana jest legalizacja taksometru przez  w urzędnika Urzędu Miar. Dzięki temu kierowcy przyjeżdżający na montaż po upływie 3h mają wykonany montaż oraz legalizację co w innych serwisach trwa to nawet kilka dni.

Oferowane przez nas urządzenia posiadają wszelkie niezbędne homologacje oraz są przystosowane do aktualnych obowiązujących na rynku przepisów.

Posiadają kopię elektroniczną dzięki, której nie trzeba zbierać kopii paragonów. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Zgodnie z najnowszymi wymogami kasy fiskalne są wyposażone w komunikację WiFi do podłączenia do repozytorium Urzędu Skarbowego (kasy online).

Są kompatybilne z samochodami każdego typu!

Wszystkie urządzenia dostępne są od ręki! Wybór należy do Ciebie!

2. Hala montażowa

Montaż sprzedawanych przez nas taksometrów i kas fiskalnych wykonujemy w specjalizowanej hali montażowej zapewniającej odpowiednie warunki do wykonywania prac w samochodach.

Hala jest ogrzewana aby podczas montażu plastiki w pojazdach były odpowiednio elastyczne i aby instalator wykonywał swoja pracę w skupieniu nad wykonywana pracą. Pełne zamknięcie i czystość dają gwarancję że samochody naszych klientów po montażu również pozostaną czyste.

Stosujemy folie i taśmy 3M zabezpieczające powierzchnie lakierowane oraz umożliwiające na montaż taksometru bez wykonywania otworów w tapicerce. Wszystkie przewody są chowane aby w kokpicie panował ład i porządek. Gwarantuje to również niezwodne działanie taksometru.

Pojazdy wyposażone w cyfrową transmisję danych i zakodowany impuls prędkości do taksometru obsługiwane są za pomocą modułu UDC301 taxi. Dzięki temu możemy zainstalować taksometr w każdym pojeździe.

Taksometry w samochodach nowych podłączamy wyłącznie w wykorzystaniem bezstykowych układów do odczytywania danych z samochodu. Klient zyskuje dzięki temu pewność że gwarancja na jego samochód jest u dealera bezdyskusyjna, gdyż montaż taksometru nie ingeruje w żaden sposób w elektronikę pojazdu. Tego typu podłączenie możemy wykonać w każdym samochodzie wyposażonym w magistralę CAN. Koszt montażu zwiększa się nieznacznie (150 zł) , a zapewnia 100% spokoju.

Na instalacje taksometru udzielamy wieczystej gwarancji!

3. Montaże taxi Asken

4. Najczęstsze pytania

1. Ile zajmie montaż taksometru i kasy fiskalnej?

Czas instalacji taksometru i kasy fiskalnej wraz z programowaniem i legalizacją głównego Urzędu Miar wykonujemy w ciągu 3 godzin. Wszystkie montaże umawiane są na konkretną godzinę i tak realizowane.

2. Czy po momntażu muszę jeździć do Urzędu Miar?

Legalizację taksometru wykonujemy u nas na miejscu. Mamy własny punkt legalizacji taksometrów w którym codziennie jest oddelegowany pracownik Urzędu Miar. Dzięki temu nasi klienci wszystko załatwiają na miejscu u nas. Pozostaje jedynie jechać na stację diagnostyczną aby wykonać przegląd na taxi.

3. Gdzie wykonać przegląd na taxi?

Przegląd na taxi wykonać można na jednej w dwóch zaprzyjaźnionych stacji diagnostycznych znajdujących się bezpośrednio w naszej okolicy, lub na dowolnej innej stacji którą lubi kierowca.

4. Co będę robił w trakcie montażu?

Montaż zajmuje około 2,5 – 3h. W tym czasie zapraszamy na kawę w naszej poczekalni, ewentualnie proponujemy spacer i odwiedzenie w okolicy cukierni/kawiarni, pizzerii lub restauracji specjalizującej się w burgerach. To wszystko w zasięgu 4 minutowego spaceru 🙂

5. Co muszę zrobić po montażu samochodu pod taxi?

Po montażu należy udać się na stację diagnostyczną w celu dokonania przeglądu technicznego samochodu pod kątem taxi, a następnie do Wydziału Komunikacji aby uzyskać wpis do dowodu rejestracyjnego informujący o tym, że samochód jest taksówką i odebrać licencję.

6. Czy muszę się umawiać na montaż?

Tak. W celu umówienia się na montaż, skontaktuj się z nami pod numerem tel.: 12 635 14 00.

 

7. Jak włączana jest lampa taxi  ?

Taksometr steruje lampą taxi. Gdy taksometr jest w stanie Wolny – lampa taxi swieci, gdy jest w trakcie kursu – lampa gaśnie.

8. Czy lampa taxi/kogut nie porysuje mi dachu  ?

Dach pojazdu zabezpieczany jest folią bezbarwną, aby uchronić go przed porysowaniem. Należy pamiętać aby taka folię wymieniać najrzadziej raz w roku.

 

9. Co ile wykonywać należy legalizację taksometru  ?

Legalizacja taksometru ważna jest dwa lata. Po upływie tego czasu od montażu taksometru należy się umówić u nas w firmie na przedłużenie legalizacji taksometru i przegląd kasy fiskalnej. Po takim zabiegu urzędnik z Urzędu Miar wystawia nowe świadectwo legalizacji ważne kolejne 24 miesiące.

 

10. Czy świadectwo legalizacji taksometru mam wozić ze sobą  ?

Tak, świadectwo legalizacji taksometru i książkę kasy fiskalnej należy wozić ze sobą podczas wykonywania pracy jako taxi.